Studio Visage
Botox na włosy z zależnosci od rodzaju włosów jest idealnym skutecznym zabiegiem innowacyjnym zapobiegujący puszeniu się włosów.
Zawarte w składzie kwasy i wyciągi roślinne oraz donroczynny mocznik zapewniają odzywienie, połysk i miękkość.
Doskonale dyscyplinuje zapwniając długotrwałe wygładzenie włosa. Pozbawiony Formaldehydu skład produktu sprawia, że podczas zabiegu nie dochodzi do ukrytych uszkodzeń w strukturze włosa.
Trychologia jest jedną z nauk medycznych, która zajmuje się analizą i rozpoznaniem schorzeń dotyczących skóry głowy oraz jej wytworów czyli włosów. Patologia tych problemów wynika z zaburzeń homeostazy w organizmie lub z etiologii przedstawionej w wywiadzie u trychologa. Do najczęstszych problemów należy łysienie, łupież, łojotok, łuszczyca oraz wypadanie włosów i swędząca skóra głowy.
Trycholog podczas pierwszej wizyty przeprowadza wywiad analityczny z pacjentem oraz obrazowe badanie dermotrichoskopowe w odpowiednio dobranych parametrach (nieinwazyjne badanie komputerowe struktury łodygi włosa oraz skóry głowy). Przed postawieniem diagnozy w niektórych przypadkach zalecane jest wykonanie badań analitycznych, morfologicznych lub mikrobiologicznych. Następnie ustalany jest indywidualny tok leczenia, odpowiedni dla danej choroby. Często zalecana jest terapia skojarzona, czyli zabiegi z użyciem aparatury medycznej oraz specjalne produkty lecznicze do stosowania w domu wg określonych zasad.
Celem terapii jest poprawa stanu zdrowia skóry głowy pacjenta, wzmożenie mikrokrążenia w naczyniach włosowatych oplatających opuszkę włosową, stymulacja wzrostu nowych włosów, jak również eliminacja przyczyny problemu. Leczenie trychologiczne ma charakter interdyscyplinarny ponieważ etiologii problemów jest wiele.
Schorzenia skóry głowy:
Jakie schorzenia możemy wykryć i leczyć?
- Łojotokowe zapalenie skóry
- Łojotok
- Przetłuszczanie
- Atopowe zapalenie skóry (dermatitis topica)
- Swędząca i sucha skóra głowy
- Łupież tłusty
- Łupież suchy
- Grzybica (mycoses)
- Łuszczyca (psoriasis)
- Hiperhydroza
- Ciemieniucha dziecięca i starcza (dermatitis seborrhoicum neonatorum)
- Trichotilomania
- Łysienie – alopecja (alopecia):
- androgenowe (anagen effluvium)
- plackowate (alopecia areata)
- telogenowe (telogen effluvium)
Przyczyny wypadania włosów ?
Wypadanie włosów można nazwać chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Etilogia wypadania włosów systematycznie się powiększa. Często przerzedzenie włosów lub ich wypadanie ma charakter powolny ale postepujący. Odpowiednio szybka reakcja zapobiegnie wypadaniu włosów oraz pozwoli powrócić do poprzedniego wyglądu. Począwszy od wizyty u trychologa, poprzez ustalenia i eliminację przyczyny, kończąc na zabiegach trychologicznych, dobranych indywidualnie do problemów oraz pielęgnacji i profilaktyce w domu.
Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:
Choroby bakteryjne, grzybicze i parakeratozy skóry głowy
Częstym bagatelizowanym problemem jest łupież, którego łuski przylegające do skóry głowy uniemożliwiają prawidłowy wzrost włosa. Łupież pospolity może być błędnie różnicowany z inną keratozą np. łuszczycą czy grzybicą co w efekcie wpływa na błędne leczenie i niwelowanie problemu. Inną patologią skóry może być łojotok odbakteryjny, który powoduje zaczopowanie mieszków włosowych, hamując tym samym wzrost nowych włosów. Natomiast wypadanie włosów u dzieci często jest wynikiem patologii struktury łodygi włosa lub jego wad rozwojowych - włosy paciorkowate bambusowate, węzłowate i inne.